دسته‌هاوبلاگ

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از بروز ترین روش های دندانپزشکی برای سفید کردن دندان است که به این ترتیب داشتن دندان های سفید را در دسترس افراد بسیاری قرار داداه است.

این روش سبب افزایش اعتماد به نفس بالا در افراد شده است.برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب


وقتی به تصاویر مختلف از افراد نگاه کنید، حسی که یک فرد در حال خنده با دندان های سفید و ردیف به شما می دهد قابل مقایسه با هیچ چیز نیست!

بلیچینگ دندان یکی از روش هایی است که دندان های شما را نو می کند و به آنها زیبایی می بخشد.

انواع روش بلیچینک دندان

بلیچینگ دندان چیست؟

دندان ها سهم زیادی در زیبایی ما دارند و بلیچینگ دندان یکی از روش هایی است که این زیبا را دو چندان می کند.

بلیچینگ دندان در واقع همان سفید کردن یا روشن کردن دندان است، در این روش بد رنگی ها و همینطور رنگدانه های روی دندان که مرور زمان ایجاد شده اند از بین می رود.

بسیاری از افراد نیز به خاطر مصرف سیگار دندان هایی کدر دارند.

داشتن دندان های زیبا و سفید و یک دست حق همه افراد است و بلیچینگ دندان یکی از روش هایی است که می تواند این نیاز شما را برطرف سازد.

سفید کردن دندان یا بلیچینگ؟

بلیچینگ دندان در واقع با هم سفید کردن دندان ها انجام می شود.یعنی ماده ای وجود دارد که وظیفه سفیدکنندگی را ایفا می کند این ماده سفید کننده پراکسید هیدروژن نامیده می شود که سبب می شود.

رنگدانه هایی که بین هرم های مینایی رسوب کرده اند اکسید شوند و سبب از بین بردن آنها می شود.

در واقع با گذشت زمان ماده مورد زیر به قسمت های زیر مینا نیز در بخش عاج نفوذ می کند و سبب می شود که دندان خود به خود روشن تر باشد.

ماندگاری بلیچینگ دندان

موضوع این است که اصلاً زمان دقیقی برای ماندگاری بلیچینگ دندان دیده نمی شود.

یعنی همه چیز بستگی به نوع دندان شما و همینطور سطح رعایت شما پس از این کار دارد.

جنس دندان ها مهمترین عامل در ماندگاری هر کار دندانپزشکی هستند به طوری که می تواند یک تا چند درجه دندان ها را سفید نماید.

در واقع نوع رنگدانه های رسوب کرده بین دندان ها با هم متفاوت هستند و این موضوع بخشی از سفید کردن دندان است.

برای برخی از افراد در عرض چند ماه تغییر رنگ می دهد اما در برخی افراد دیگر تا دو سال نیز موقعیت دندان ها هنوز سفید و قابل قبول هستند.

بلیچینگ دندان خانگی

بلیچینگ دندان در منزل به این صورت است که پزشک از دندان شما قالبگیری می کند و یک جفت تری مناسب با سایز دندان ها به شما می دهد.

همینطور ژل هایی مناسب با تری ها در اختیار شما قرار می دهد.

مراحل کار به این صورت است که باید دندان های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان برای بین دندان استفاده کنید.

نوک مخلوط کننده سرنگ را وصل کنید. یک قطره از ژل سفید کننده را روی بخش داخلی لیه بیرون حفره ها بچکانید.

قالب هایی که محتوی ژل سفیدکننده دارند را روی دندان ها قرار دهید و قالب به درستی باید روی سطح دندان قرار بگیرد.

در روش های خانگی استفاده از لاک های سفیدکننده، جوش شیرین و یک سری روش ها نیز وجود دارد که اثر بخشی آن مشخص نشده است.

سایر خدمات ارائه شده توسط کلینیک یاس دنتال

مراقبتهای بعد از بلیچینگ

اول از هر چیز باید این موضوع را بدانیم که وقتی از روش بلیچینگ دندان استفاده می شود یعنی شوک بزرگی به دندان وارد شده است و بسیاری از دندانپزشک ها این روش ها حساس می دانند.

 وقتی روشی حساس است پس باید مراقبت های پس از بلیچینگ دندان به طور دقیق در نظر گرفته شود.

1-   بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید! این موضوع فقط مربوط به مسواک زدن نیست نیاز است که روش درست مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را به خوبی بدانید.

2-   موضوع دیگر اینکه باید در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد دهید. استفاده از مواد چسبنده رنگی، پفک ها ، نوشیدنی های رنگدانه دار و مواردی از این قبیل، عمر بلیچینگ دندان را کاهش می ده و همینطور سبب می شود که دندان دیگر موقعیت اولیه را نداشته باشد بنابراین به این موضوع دقت کنید.

3-   اگر بلیچینگ دندان به صورت دوره ای تکرار شود سبب می شود که رنگ دندان ها به صورت دایمی سفید شوند.

یک موضوع مهم را پیش از بلیچینگ دندان در نظر داشته باشید. اگر دندان خراب دارید، در ابتدا ترمیم کنید و خرابی ها را درست نمایید.

برخی فکر می کنند که بلیچینگ سبب می شود که روکش ها، پرکردگی ها، لمینتها و نواحی زرد ریشه برطرف شود در صورتی که وظیفه بلیچینگ چیزی دیگری است و ربطی به مشکلات دندانی شما ندارد.

در صورتی که روی دندان های خود جرم دارید در ابتدا جرم گیری کنید.

وقتی جرم روی دندان ها پاک شود باعث می شود که دندان موقعیت بهتری برای استفاده از مواد سفیدکننده داشته باشد و این موضوع بخش مهم کار است که
می بایست قبل از سفید کردن صورت بگیرد.

برای خواندن مطالب در مورد
کامپوزیت دندان

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه ای که بابت بلیچینگ دندان در نظر گرفته می شود در ابتدا بستگی به وضعیت دندان های شما و نوع مواد مناسب برای دندان است.

اگر دندان های حساس دارید دندانپزشک باید بتواند از موادی استفاده نماید که با محیط دهان شما سازگاری بیشتری دارد.

بسیار مهم است که در این روش سایز دندان ها نیز محاسبه شود.

معمولاً تفاوت در کیفیت مواد ها سبب می شود که قیمت بلیچینگ دندان متفاوت باشد پس باید دقت کنید که کیفیت را فدای ارزانی نکنید.

عوارض بلیچینگ دندان

اگر دندانپزشک متخصص برای بلیچینگ دندان انتخاب شود هیچ مشکلی برای دندان ایجاد نمی شود اما نمی توان گفت که این روش بدون هیچ ضرری است.

یکی از مواردی که دیده می شود حساس شدن دندان و لثه ها است به خصوص وقتی از نوشیدنی های گرم و سرد استفاده می کنید، دندانه ها در وضعیت بسیار حساس قرار می گیرند.

در این حالت معمولاً دندانپزشک به شما خمیردندان هایی تجویز می کند که خاصیت ضد حساسیت دارد و سبب می شود که درمان بهتر صورت بگیرد و اثربخشی آن خوب است.

بلیچینگ دندان

موضوع دیگر اینکه مواد سفید کننده بسیار قوی هستند و امکان اینکه مینای دندان شما را از بین ببرند وجود دارد در واقع کسانی که می دانند دندان خوبی ندارند و جنس دندان هایشان برای برخی از کارهای زیبایی ضعیف است بهتر است اصلاً به سراغ این روش ها نروند!

البته باز هم نظر پزشک اهمیت زیادی در این راستا دارد.

کسانی که نمی توانند قوانین پس از بلیچینگ دندان را رعایت کنند، کلاً این روش را انتخاب نکنند بهتر است چون اگر مدام مواد غذایی رنگی بخورید و سیگار بکشید و به فکر تکرار بلیچینگ دندان باشید، دندان های شما بسیار حساس می شوند .

 تکرار این روش باید پروسه زمانی مخصوص خود را طی کند.

دستگاه بلیچینگ دندان

این روزها سفید سازی دندان‌ها یا همان بلیچینگ در جامعه بسیار طرفدار پیدا کرده است به همین جهت در اکثر دندان‌پزشکی‌ها دستگاه بلیچینگ دندان نیز یافت میشود.

این دستگاه بسته به مدل و کشور سازنده بسیار با یکدیگر تفاوت دارند و پیش از اقدام به انجام این عمل بهتر است که از نوع دستگاه دندان‌پزشکی مورد نظر آگاهی یابید.

چرا که استفاده از دستگاه‌های بی‌کیفیت ممکن است به مینای دندان شما آسیب های جدی برساند.

در چند سال گذشته انواع و اقسام دستگاه‌های بلیچینگ با برند های متنوع وارد بازار شده و همین امر باعث سردرگمی افراد در انتخاب دستگاه‌ها باکیفیت تر و مرغوب تر شده است.

سفید کردن دندان فرایندی پیچیده است که به چند عامل بستگی دارد:

1.PH که همان ماده سفیدکننده دندان است2.نوع استفاده از این ماده سفیدکننده بر رو مینای دندان‌ها3.اندازه نور دستگاه بلیچینگ 4. طول اندازه فوتوکتیزاسیون5.اندازه دندان‌ها6.طول موج تابش و اندازه جذب آن.

نوع کارکرد دستگاه بلیچینگ تقریباً مشابه کار لایت کیور است اما نکته بسیار مهم در دستگاه بلیچینگ کالیبراسیون آن است.

از این دستگاه جهت از میان بردن لکه‌هایی که بر اثر فعالیت باکتریایی بوجود آمده و پلاک های دندان ، استفاده می شود.

شدت نور دستگاه بلیچینگ عموماً بیشتر 1500 قرار میگیرد. در این روش هیچ‌گونه بلیچینگ تراشی انجام نمی‌گیرد و هیچ‌گونه ماده‌ای از روی دندان برداشته می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزیت های دستگاه بلیچینگ دندان‌پزشکی باعث خرابی مینای دندان می‌شوند درحالی‌که اکثر دستگاه‌های جرم گیر باعث از بین رفتن مینای دندان میشوند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود،اگر تصمیم به بلیچینگ دندان دارید ، کلینیکی را انتخاب کنید که از دستگاه استاندارد استفاده کرده و کلیه فاکتور های معمول این کار را به شکل حرفه ا رعایت کند.

کلینیک دندان‌پزشکی یاس با سال‌ها تجربه در زمینه بلیچینگ دندان یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک هایی است که انواع خدمات زیبایی دندان و همچنین بلیچینگ اصولی با استفاده از دستگاه‌های بروز و کاملاً مدرن را به شما ارائه می  دهد.

هزینه انجام بلیچینگ

انواع روش های انجام بلیچینگ دندان

همانطور که در بخش قبل توضیح داده شد، بلیچینگ دندان در خانه یکی از روش هایی است که سبب سفید شدن دندان می شود و مشهور به هوم بلیچینگ است.

در این روش یک سری روال وجود دارد که توسط دندانپزشکی صورت می گیرد و به نوعی قرار نیست خودتان در منزل دندانتان را سفید کنید!

در این روش در یک جلسه دندانپزشک از فک های بالا و پایین شما قالب گیری می کند.

قالب گیری در این روش بسیار موضوع پر اهمیتی بوده و باید دقت لازم صورت بگیرد.

وقتی قالب گیری به درستی انجام شده به شما جلسه بعدی اعلام می شود تا مراجعه کنید و جفت تری های خود را دریافت نمایید.

در واقع بر روی این وسیله مقدار مورد نیاز از مواد سفیدکننده برای دندان شما قرار می گیرد که وارد دندان ها و تری فضاها می شود و باید از آن استفاده نمایید.

روش دوم بلیچینگ دندان در مطب است که بیشتر برای افراد آشنا است.

در این روش در ابتدا فضای دندان و دهان به واسطه ابزارها و دستگاه های دندانپزشکی شستشو می شود و البته دندان ها از نظر سلامت و وضعیت پوسیدگی نیز بررسی می شود.

از مواد مخصوصی استفاده می شود و لثه ها به واسطه این مواد محافظت می شوند. پس از آن یک مواد سفیدکننده استفاده می شود که غلظت زیادی دارد و روی دندان ها گذاشته می شود. این ماده شیمیایی و فعال است.

سپس بر اساس نوع موادی که روی دندان قرار گرفته نیاز به نور یا پرما است اما اینطور که مشخص است فرق چندانی بین نور و گرما برای تثبیت کار وجود ندارد در نهایت نیز دهان شما شستشو داده می شود.

بلیچینگ دندان درد ندارد اما موادی که مورد استفاده قرار می گیرد به نوبه خود قوی است و باید دقت کنید که این مواد نباید قورت داده شود.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

سفید کردن دندان ها معمولاً برای دندان ها بی خطر است. بیشتر محصولات سفیدکننده اصلی دندان حاوی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید هستند.

معمولاً افرادی که به سفیدی دندان حساس هستند در طول درمان سفید کردن یا در چند دقیقه ، چند ساعت یا چند روز پس از یک درمان خاص ، احساس ناراحتی یا درد خواهند کرد. ناراحتی معمولی اغلب به دندان ها یا لثه ها نسبت داده می شود و بر اساس نوع درمان سفید کردن دندان ها است.

خبر خوب این است که دندان های زرد می توانند دوباره سفید شوند. بخشی از این فرآیند در خانه انجام می شود ، در حالی که قسمت دیگر در مطب دندانپزشک شما است. اما به همراه دندانپزشک و متخصص دندانپزشکی خود می توانید دوباره از یک لبخند سفید روشن لذت ببرید.

روش های بلیچینگ دندان

وقتی صحبت از بلیچینگ دندان می شود، معمولاً منظور بلیچینگ در مطب است

اما به طور کلی دو روش برای بلیچینگ دندان وجود دارد :

روش اول بلیچینگ در خانه یا روش تک مرحله ای است و روش دوم نیز بلیچینگ در مطب است.

این دو روش با هم تفاوت هایی در نحوه کار، نوع کار، زمان انجام کار، نتیجه کار و حتی هزینه کار دارند.

بلیچینگ دندان

حال سوال این است که کدام روش بهتر است؟ طبق بررسی ها مشخص شده است که اگر شما می خواهیم بهترین نتیجه بلیچینگ دندان را ببینید باید به سراغ هر دو روش بروید و به این ترتیب دندان هایی همچون مروارید داشته باشید اما شاید موقعیت برخی از دندان ها اجازه اجرای هر دو روش را ندهد و مشکل ساز شود.

دقت کنید که پزشک بر اساس صلاحدید خود و طبق مشورت با شما یکی از دو روش را پیشنهاد می دهد تا پروسه سفید کردن دندان صورت بگیرد.

برای خواندن مطالب در مورد دندانپزشکی

برای مشاهده فیلم زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید:

بلیچینگ دندان در تهران

سفیدی و درخشندگی دندان‌ها، لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

و این خود باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در شما میشود. بلیچینگ دندان یکی از راه‌های بسیار ساده و کم هزینه‌ای است که باعث طراوت و درخشندگی دندان های شما میشود.

همه میدانند که دندان¬ها نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره افراد دارند، و داشتن دندان های تیره و جرم‌گرفته شادابی و زیبایی چهره شما را از بین می‌برد.

بلیچینگ دندان که اصطلاحا به آن «اصلاح لبخند» هم گفته میشود، راهی ساده ای است برای سفید کردن دندان‌ها که به دو روش انجام میشود.

یا در مطلب دندان‌پزشک انجام‌گرفته و یا در خانه به صورت شخصی انجام میشود.

در بلیچینگ دندان هیچ ماده‌ای به ساختار دندان اضافه نمیگردد ، با این روش میتوانید به راحتی دندان های خود را سفید کرده و لکه‌های زرد و قهوه‌ای رو از روی دندان خود بزدایید و سفیدی و درخشندگی خاصی به دندان‌هایتان ببخشید.

همان طور که گفته شد دو روش برای بلیچینگ وجود دارد

1. بلیچینگ خانگی 2. بلیچینگ در مطب دندان‌پزشک

• بلیچینگ در مطب دندان‌پزشک: بلیچینگ دندان‌ها در مطلب های واقع در تهران باید به صورت تخصصی صورت گیرد.

در این روش یک ژل مخصوص روی سطوح دندان های شما قرار میگیرد و بعد از گذشت مدتی از آن با استفاده از لیزر سطح دندان های شما را سفید میکنند.

استفاده از بلیچینگ در مطب دندان‌پزشک بسیار موثرتر از روش خانگی آن است و پیشنهاد میشود که در صورت اقدام به بلیچینگ دندان در تهران از متخصصین کارکشته استفاده کنید و دندان های خود را دست هر شخصی نپرسید.

توانایی و تخصص در کنار استفاده از مواد مرغوب نقش تعیین‌کننده‌ای در نتیجه کار شما دارند

• بلیچینگ دندان در خانه: در این روش نیز باید ابتدا از دندان های شما غالب گیری انجام شود و پس از آن یک ژل همراه با قالب دندان‌هایتان به شما داده خواهد شد که باید در منزل، ابتدا ژل را روی قالب قرار داده و سپس غالب را روی دندان‌هایتان بگذارید.

بعد از آن اضافات ژل را که از قالب دندان بیرون می¬زند از روی سطح دندان‌هایتان پاک‌کرده و بعد از گذشت مدتی دندان های خود را شستشو کنید.

قالب‌گیری درست از دندان‌ها نیز نیاز به تخصص دارد و پیشنهاد می¬شود از یک کلینیک با تجربه و متبحر در تهران کمک بگیرید.

ایمپلنت دندان چیست؟ ،ایمپلنت دندان (implant )، همان طور که از نام آن پیداست نوعی پروتز کاشتنی است که در دهان جایگذاری می‌شود. ایمپلنت در واقع یک پایه تیتانیومی (و گاهی اوقات زیرکونیا) است که در داخل استخوان فک در زیر لثه جایگذاری می‌شود تا همانند ریشه دندان عمل کرده و روکش دندان یا دندان مصنوعی را در جای خود ثابت و مستحکم نگه دارد.

بلیچینگ در زعفرانیه

بلیچینگ دندان در زعفرانیه

سفید کردن دندان‌ها چهره شما را به شکل موثری زیباتر و جوان تر میکند.

اگرچه بسیاری از افراد این عقیده را ندارند اما می‌توان بلیچینگ را به عنوان جایگزینی برای عمل های زیبایی در نظر گرفت.

در حقیقت عمل بلیچینگ یکی از شیوه‌های ویژه‌ای است که در دندانپزشکی زیبایی بکار میرود و تأثیر بسیار عمیقی بر کلیت زیبایی چهره و از بین بردن نشانه‌ها و آثار پیری دارد.

همان طور که گفته شد بلیچینگ به عمل سفید سازی دندان اطلاق میشود که به دو شکل کلی بلیچینگ خانگی و بلیچینگ در مطب انجام میشود.

به دلیل اینکه برای عمل سفید سازی دندان از مواد شیمیایی بی‌خطر استفاده میشود ، نوع استفاده از این موارد و غلظت مورد استفاده در هر روشی متفاوت است.

به لحاظ علمی بلیچینگ به این شکل عمل می‌کند که ترکیبات شیمیایی باعث آزاد شدن عناصر اکسیدکننده دندان می‌شوند و در نتیجه باعث از بین رفتن رنگ‌دانه‌های داخل دندان میشود.

دانستن این نکته ضرورت دارد که در عمل بلیچینگ باعث ایجاد یک شوک نسبتاً بزرگ به دندان های شما خواهد شد و این عمل در نزد بسیاری از دندان‌پزشک عملی بسیار حساس است.

به همین دلیل اگر شما روش بلیچینگ را در مطب می‌خواهید انجام دهید، مطمئن شوید که آن کلینیک از تجربه و تخصص کافی برخوردار باشد.

کلینیک دندان‌پزشکی «یاس» یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک هایی است که در منطقه زعفرانیه واقع شده است ، این کلینیک با بهره گرفتن از به‌روزترین متدها و استفاده از کاردان‌ترین و مجرب‌ترین متخصصان دندان‌پزشکی خیال شما از هر نظر بابت انجام صحیح و علمی بلیچینگ راحت می‌کند.

متخصصین کلینیک یاس ، واقع در زعفرانیه پیشنهاد می‌کنند که بعد از عمل بلیچینگ ز آنجایی که این فرایند تأثیر زیادی بر روی سلامت دندان های شما می‌گذارد بایستی مراقبت های پس از این عمل را به درستی و با دقت انجام دهید.

اولین و مهم‌ترین مسئله رعایت کامل بهداشت دهان و دندان شماست که تنها محدود به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان نمیشود بلکه بایستی از شیوه درست مسواک زدن و نخ دندان انداختن هم آگاه باشید

2. دومین مسئله مربوط میشود به نوع خوراکی هایی که استفاده میکنید،به عقیده متخصصان مرکز یاس استفاده از مواد خوراکی چسبنده رنگی باعث کاهش دوام بلیچینگ شما خواهد شد، پس به طور جدی از استفاده از خوراکی‌هایی چون پفک، اسمارتیز، نوشیدنی های رنگدانه دار و… اجتناب کنید.

3. چنانچه عمل بلیچینگ به صورت دوره‌ای انجام شود تأثیر فوق‌العاده بالاتری در سفیدی دائمی دندان های شما خواهد داشت.

موقعیت مکانی کلینیک یاس دنتال در تهران
سوالات متداول بلیچینگ دندان

 همه چیز بستگی به نوع دندان شما و همینطور سطح رعایت شما پس از این کار دارد. جنس دندان ها مهمترین عامل در ماندگاری هر کار دندانپزشکی هستند به طوری که می تواند یک تا چند درجه دندان ها را سفید نماید.

هزینه ای که بابت بلیچینگ دندان در نظر گرفته می شود در ابتدا بستگی به وضعیت دندان های شما و نوع مواد مناسب برای دندان است. اگر دندان های حساس دارید دندانپزشک باید بتواند از موادی استفاده نماید که با محیط دهان شما سازگاری بیشتری دارد.

 

بلیچینگ دندان در واقع همان سفید کردن یا روشن کردن دندان است، در این روش بد رنگی ها و همینطور رنگدانه های روی دندان که مرور زمان ایجاد شده اند از بین می رود.

 

 
9 نظر
 1. سلام میشه بگید بلیچینگ دندان چه مدت میمونه و برای اینکه دیر تر از بین بره باید چه خوراکی ها رو مصرف نکنیم

  1. جهت دریافت اطلاعات و کسب مشاوره با شماره تماس-26353172(021)- حاصل فرمایید.

 2. سلام بلیچینگ خانگی شما چقدر زمان میبره؟ با این اوضاع کرونا میتونم بیام کلینیک شما؟

  1. جهت دریافت اطلاعات و کسب مشاوره با شماره تماس-26353172(021)- حاصل فرمایید.

 3. سلام. موادی که شما برای بلیچینگ استفاده می کنید چی هست؟ ماندگاریش چقدر هست؟

  1. جهت دریافت اطلاعات و کسب مشاوره با شماره تماس-26353172(021)- حاصل فرمایید.

   1. جهت دریافت اطلاعات و کسب مشاوره با شماره تماس-26353172(021)- حاصل فرمایید.

  2. سلام کارتون خیلی خوبه میخواستم تشکر کنم بابت خدمات خوبتون

   1. بابت نظرات خوب شما سپاسگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.