دسته‌هاوبلاگ

ترمیم دندان

ترمیم دندان
ترمیم دندان روش درمانی لرای درمان دندان های آسیب دیده و پوسیده است که باعث حفظ زیبایی دندان و جلوگیری از پیشرفت پوسیدگی انجام می شود . در این مقاله به بررسی روش ترمیم دندان پرداخته ایم در ادامه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

لبخند تو زیباترین آرایش توست! ترمیم دندان به عمر دندان اضافه می کند پس باید درست در زمان مناسب صورت بگیرد.

ترمیم دندان یکی از راه حل های مناسب برای درمان دندان پوسیده می باشد. هنگامی که دندان های شما پوسیده می شود، دندانپزشک برای درمان آن قسمت های عفونی را تخلیه می نماید.

پس از آن دندانی که پوسیده شده است را با مواد به خصوصی پر می نمایند. در این مقاله قصد داریم به موضوع ترمیم دندان بیشتر بپردازیم.

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان که بسیاری از ما با پر کردن دندان آن را می شناسیم در واقع برای دندان های پوسیده انجام می شود.

به این ترتیب که دندانپزشک در ابتدا بخش های پوسیده و عفونی شده را تخلیه می کند و سپس دندان پوسیده شده به واسطه مواد پر می شود.

برای پر کردن یک سری مواد ترمیمی وجود دارد اما کامپوزیت دندان به رنگ سفید و آمالگام به رنگ نقره ای بهترین گزینه ها هستند.

ترمیم دندان شکسته

ترک خوردن دندان و یا شکستن بخشی از دندان از موارد بسیار مهمی است که نیاز به ترمیم را جدی تر می کند چون غذا در بخش شکسته شده جمع می شود و سبب می شود که کار به عصب کشی برسد.

در موقعیت دندان های شکسته نیاز است که تصویربرداری صورت بگیرد تا دندانپزشک تشخیص دهد که آیا نیاز است عصب کشی صورت بگیرد یا خیر.

اگر بنا فقط به ترمیم باشد نیاز است که سطح شکستگی بررسی شود.

گاه فقط پر کردن جواب نمی دهد و دندان پس از ترمیم باید روکش شود تا دوام بیشتری داشته باشد اما گاه سطح حفره ایجاد شده به واسطه مواد ترمیم پر شده و و ماندگاری خوبی دارد.

در این شرایط پزشک باید در ابتدا فضای داخل دندان را ضد عفونی سازد و سپس عملیات ترمیم صورت بگیرد

زمان نیاز به ترمیم

در واقع دکتر دندانپزشک خوب  به واسطه روش هایی متوجه می شود که شما نیاز به ترمیم دارید یا نه. مثلاً در گام اول شما را معاینه می کند.

در معاینه ظاهری برخی از بخش های دندان که تغییر رنگ داده اند و نشان از پوسیدگی هستند نیاز به ترمیم دارند

دندانپزشک های متخصص از یک وسیله فلزی نوک تیز که به عنوان اکسپلور شناخته می شود استفاده می کند تا وضعیت پوسیدگی دندان شما را مشخص سازد.

مینای دندان اگر نرم شده باشد به معنای پوسیدگی است.

روش دیگر نیز وجود دارد که به واسطه رنگ های مخصوص تشخیص پوسیدگی روی دندان ها ریخته می شود. اما بهترین روش برای اینکه بدانیم نیاز به ترمیم داریم تصویربرداری با اشعه ایکس است.

تصویربرداری از دندان وضعیت پوسیدگی در مینا و در کناره های دندان را مشخص می کند.

بارها دیده می شود که شخص خود هیچ احساسی از درد یا خرابی ندارد اما تصاویر نشان می دهند که دندان ها نیاز به ترمیم دارند.

روش دیگر استفاده از فلورسانس لیزر است که برای حفره ها و شکاف های سطح بالایی دندان ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

ترمیم دندان سیاه شده

ترمیم دندان سیاه شده یکی از مواردی می باشد که باید خیلی سریع نسبت به آن اقدام نمایید. اگر دندانی درگیر سیاهی باشد به احتمال فراوان به پوسیدگی دچار شده است.

علاوه بر این احتمال دارد در بخش زیرین آن حفره هایی وجود داشته باشد. بهتر است بدانید یکی از مشکلات دندان ها که حتما بایستی تحت نظر دندانپزشک درمان شود سیاه شدن دندان ها است.

اگر دلیل ایجاد کننده سیاهی دندان تارتار باشد برای ترمیم دندان سیاه شده جرم گیری پیشنهاد می شود. ولی اگر پوسیدگی دلیل سیاهی باشد،

در ابتدا قسمت پوسیده دندان را خارج می کنند و پس از آن با استفاده از آمالگام یا کامپوزیت دندان را پر می کنند. در بعضی از افراد شدت سیاهی آن قدر شدید است که پر کردن دندان کافی نیست و بایستی دندان کشیده شود.

سایر خدمات ارائه شده در کلینیک یاس دنتال

ترمیم دندان با پروتز آینومر

پروتز شیشه ترکیبی کرم رنگ است که از استحکام کافی برخوردار است. برای ترمیم دندان شکسته و پوسیده کودکان و دندان هایی که برای گاز گرفتن غذا نیستند، استفاده می شود.

استفاده از این ماده در مقایسه با انواع ترمیم ها قیمت تقریبا متعادلی دارد. این پروتز اصلا تغییر حالت نمی دهد.

منقبض نمی شود و حاوی فلوراید است که به خوبی از پوسیدگی دندان پیشگیری می نماید.

انواع ترمیم دندان به طور غیر مستقیم شامل موارد زیر می شود:
روکش دندان، باندینگ دندان، پل دندان، ایمپلنت دندان

ترمیم دندان شیری

خیلی از افراد فکر می کنند که دندان شیری یک دندان موقت است و ترمیم یک دندان موقت معنی ندارد اما علم دندانپزشکی امروز چیز دیگری می گوید.

وقتی دندان های شیری تا آخرین روز حفظ شوند فضا برای رویش دندان های اصلی و دائمی بهتر ایجاد می شود اما وقتی دندان شیری زودتر از حد امکان کشیده شود فضای خالی آن توسط سایر دندان ها پر می شود و زمان رویش دندانهای دائمی، بهم ریختگی و نبود فضای کافی دیده می شود و فرد نیاز به روش هایی مانند ارتودنسی دارد.

در واقع دندان های شیری مسیر و راهنمای درست برای رویش دندان های دائمی هستند و ترمیم دندان شیری از مواردی است که باید رعایت شود و بسیار مهم است که موقعیت دندان بررسی شود.

وقتی دندان شیری ترمیم می شود یعنی هزینه های احتمالی در دوران دندان های دائمی به حداقل می رسد.

ترمیم دندانی که فقط ریشه دارد

برای ترمیم دندانی که فقط ریشه دارد باید در ابتدا وضعیت دندان بررسی شود.

گاه مقداری از تاج در جهت درست وجود دارد و گاه نیز کل تاج از بین رفته است در چنین حالتی چیزی به به عنوان ترمیم با مواد پر کردنی معنا ندارد و روش های بریج یا ایمپلنت وجود دارد که می تواند فضای خالی را تمکیل نماید.

ترمیم دندان پوسیده جلو

پوسیده شدن دندان های جلو علاوه بر درد بسیار زیاد و تحمل‌ناپذیر، باعث از بین رفتن سلامتی دندان های شما و همچنین آسیب زدن به زیبایی دندان های شما می­شود و از آنجایی که دندان های جلو با یک لبخند و یا در هنگام صحبت کردن  به راحتی قابل رویت هستند، پوسیدگی آن‌ها تأثیر زیادی در چهره شما خواهد داشت.

به دندان های جلویی Incisors هم گفته می­شود که مشتمل بر 8 دندان (4 دندان فک پایین و 4 دندان فک بالایی) می­شود.

این دندان ها که از زمان طفولیت (6 تا 8 سالگی)رشد می‌کنند نقش اساسی در جویدن غذا و بلع دارند. و همین طور نقش اساسی در «طرح لبخند» شما دارند.

زمانی که دندان های جلو کاملاً پوسیده باشند به حدی که پر کردن آن یا ترمیم آن­ها ممکن نباشد می‌توان از دو شیوه برای درمان آن­ها استفاده کرد:

 • در روش اول ریشه دندان را درمان می­کنند و در نهایت به وسیله یک روکش دندانی ظاهر آن را بازسازی می‌کنند.  در انتخاب روکش دندان بایستی از روکشی استفاده کرد که هر چه بیشتر هم رنگ دندان های دیگر شما باشند تا روکش شدن آن قابل‌تشخیص نباشد. استفاده از روکش های براق و سفید تر از دندان های دیگر جلوه ظاهری دندان‌هایتان را خوب نمی‌کند و این تغییر کاملاً قابل رویت و تشخیص است.
 • در روش دوم  پزشک با توجه به میزان پوسیدگی و تخریب دندان‌هایتان تصمیم می‌گیرد که از عمل ایمپلنت ( کاشت دندان) استفاده کند. اگر بافت لثه شما سالم بوده و دچار عفونت و مشکلات دیگر نباشد و همچنین میزان تخریب و پوسیدگی دندان آن قدر زیاد باشد که مجبور به کشیدن دندان شوید استفاده از ایمپلنت بهترین انتخاب است. پس از آنکه دندان پوسیده  را کشیدید در نظر داشته باشید که از ایمپلنتی استفاده کنید که هم رنگ دندان های دیگر باشد و کاملاً طبیعی به نظر برسد.

به خاطر داشته باشید، قبل از آنکه وضعیت دندان‌هایتان به جایی برسد که نیاز به کشیدن یا ایمپلنت کردن پیدا کند با رعایت اصول بهداشتی دهان و دندان های طبیعی و باارزش خود را همیشه سالم نگه‌دارید.

برای کودکان به محض رشد دندان های جلو با استفاده از مسواک های نرم و کوچک مخصوص، شروع به مسواک زدن دندان فرزندانتان کنید.

بعد از اینکه سن فرزندانتان به حدی رسید که خودشان بتوانند از دندان‌هایشان مراقبت کنند ، به آن­ها یاد بدهید که صبح‌ها  وشب‌ها (روزی دو نوبت) دندان های خود را مسواک بزنند از خوراکی های چسبنده، شیرینی‌ها و نوشیدنی های رنگدانه دار کمر استفاده کنند و به طور مرتب به مطب دندان‌پزشک بروند.

همین طور می­توانید با بهره‌گیری از شیوه‌هایی چون فلوراید تراپی از پوسیده شدن دندان‌هایتان در آینده جلوگیری کنید.

اما اگر دندان های جلو دچار نوعی از تخریب و پوسیدگی شده باشند که بتوان آن‌ها پُر کرد پیشنهاد می‌شود که از یک دندان‌پزشکی معتبر استفاده کنید.

چرا که عمل پر کردن دندان های جلو عملی بسیار تخصصی و حساس است و اگر به درستی صورت نگیرد باعث ایجاد مشکل های اساسی ( مثل عفونت ثانوی دندان های پر کرده، از بین رفتن ماده داخل دندان پر شده، کنده شدن آن به دلیل بی‌کیفیتی این ماده و…)می­شود.

کلینیک دندان‌پزشکی یاس، واقع در زعفرانیه یکی از مجهزترین و مشهورترین کلینیک های دندان‌پزشکی محسوب می­شود که برای انواع و اقسام مشکلات دندانی و ترمیمی آماده خدمات رسانن به مراجعین خود است.

این کلینیک با برخورداری از کادری مجرب و متخصص بهترین نوع درمان را برای شما انجام خواهد داد.

نحوه ترمیم دندان
زمان مناسب ترمیم دندان

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

ترمیم روشهای مختلفی است که دندانپزشک شما می تواند دندانهای از دست رفته یا قسمتهای از دست رفته ساختار دندان شما را جایگزین یا ترمیم کند ، یا ساختارهایی که باید برای جلوگیری از پوسیدگی که ممکن است در آینده باعث درد شما شوند ، برداشته شوند.

فرایند پر کردن راحت و آسان است . در واقع ، وقتی دندان پوسیده را بازیابی می کنید ، دردی را که اغلب از حفره ایجاد می شود از بین می برید.

روش های ترمیم دندان پوسیده

در صورتی که دندان پوسیده شده باشد دو روش برای ترمیم وجود دارد. در روش اول که  به صورت مستقیم است.

در واقع در جلسه اول پوسیدگی تخلیه می شود و وضعیت دندان برای ترمیم آماده می شود.

دندانپزشک بر اساس موقعیت دندان می تواند گزینه های مختلفی برای این وضعیت داشته باشد مثلاً از گلاس یا رزین برای قسمت های نزدیک به ریشه استفاده می کند.

روش دوم ترمیم به صورت غیر مستقیم است که در ابتدا نیاز است دندان تراش بخورد و میان پوسیدگی خارج شود و سپس قالبی برای دندان در نظر گرفته می شود.

یک ماده ترمیمی در لابراتوار تهیه می شود و نیاز است که بیمار جلسه بعدی مراجعه نماید تا این ماده در دهان بیمار قرار بگیرد و در واقع به بخش داخل دندان می چسبد.

مواد ترمیمی گاهی در بخش تاج دندان قرار می گیرد و باعث می شود که بخشی از دندان پر شود.

در این حالت دندان می تواند تحمل خوبی روی فشار جویدن داشته باشد و همینطور می تواند شامل مواد مقاومتری باشد.

گاهی نیز از موادی استفاده می شود که برای حفره ای داخلی دندان هستند و گاهاً جنسی از فلز های مختلف یا سرامیک دارند.

برای خواندن مطالب در مورد
بهترین دکتر دندانپزشک

انواع مواد ترمیم

یکی از مواد ترمیم قدیمی که به نوبه خود که مقاومت بالایی دارد آمالگام است.

این مواد رنگ نقره ای دارد و روی دندان تشخیص داده می شود. آمالگام ها معمولاً به صورت ترکیبی هستند و شامل فلزات نقره و جیوه و قلع می شوند.

جیوه ای که در این ماده دیده می شود حالت سمی دارد و شاید همین موضوع سبب شده تا این مواد طرفدار کمتری داشته باشد.

ماده دیگری که برای ترمیم دندان استفاده می شود کامپوزیت دندان است که طرفداران زیادی دارد.

ظاهر کامپوزیت دندان بسیار مشابه با دندان های طبیعی است. کامپوزیت ها به مرور زمان دچار خوردگی نمی شوند و مقاومت خوبی دارند.

اما موضوع این است که این مواد برای ترمیم پوسیدگی های بزرگ توصیه نمی شوند چون هزینه بالاتری از آمالگام دارد. این مواد در برابر لک شدن با چای و قهوه آسیب پذیر تر است.

مزایا و معایب ترمیم دندان

وقتی ترمیم  در زمان درست خود صورت بگیرد عمر دندان بیشتر می شود و نیاز به عصب کشی کمتر خواهد شد و این موضوع بر روی نوع جویدن و همینطور دستگاه گوارش افراد نیز اثر گذار است و مزایای مهم ترمیم  نیز همان است.

ترمیم یکی از روش های جلوگیری از پوسیدگی های زیاد است و بهتر است که دندان در وضعیت پوسیدگی های معمول ترمیم شود تا کار به جاهای باریک کشیده نشود.

اما در موقعیت معایب ترمیم دندان باید به نوع موادی که استفاده می شود دقت کرد.

مثلاً اگر برای دندان های عقبی که معمولاً فشار زیادی نسبت به دندان های جلویی تحمل می کنند از کامپوزیت دندان استفاده شود عمر کمتری به نسبت آمالگام دارد.اما رنگ نقره ای این ماده برای دندان جالب نیست.

دندانپزشکی

خدمات ترمیمی و زیبایی

برای دندان های خود ارزش قائل باشید! دندان ها بخش مهمی از زیبایی و اعتماد به نفس افراد هستند.

کامپوزیت ها در دنیای خدمات ترمیمی و زیبایی نیز وجود دارند. می توانید از این روش برای زیباتر شدن دندان های جلویی استفاده نمایید و چون دارای بافتی دقیقاً مشابه با دندان خودتان است گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

همینطور روش هایی وجود دارد که می تواند دندان ها را سفید تر نمایند مانند بلیچینگ دندان که یکی از روش های بسیار جالب محسوب می شود.

کامپوزیت ها در دنیای خدمات زیبای نقش مهمی ایفا می کنند.

ترمیم لثه

حتماً برای شما هم پیش آمده که با موضوع تحلیل لثه برخورد کرده باشید.

در حالت عادی و استاندارد یک لثه سالم لثه ای است که به موازات شکل تاج بوده و حالت کنگره دار دارد.

در صورتی که لثه تحلیل شده باشد بخشی از دندان که نباید در معرض عوامل خارجی قرار بگیرد، مشخص می شود و این موضوع سبب پوسیدگی دندان می شود.

ترمیم لثه به صورت پیوند یکی از روش هایی است که بسیار اثر بخش است.

پیوندها در انواع آزاد بافت لثه، بافت همبند و پیوند پایه دار در نظر گرفته می شود.

برای خواندن مطالب در مورد
بلیچینگ دندان

پرکردن دندان

برای پر کردن دندان خود باید یک سری دستورات را قبل و بعد از پر کردن رعایت کنید.

مثلاً اینکه دندان شما چه میزان نیاز به مواد ترمیمی دارد و شما پس از پر کردن دندان می توانید به طور مرتب نظافت دهان و دندان را رعایت کنید یا خیر.

هزینه ترمیم دندان

ترمیم دندان هزینه به نسبت کمتری نسبت به عصب کشی دارد اما میزان حفره ایجاد شده و سطح پوسیدگی روی هزینه ترمیم دندان اثر می گذارد در حال حاضر در کلینیک ها هزینه از 500 هزار تومان در وضعیت حداقلی آغاز می شود و بستگی به شرایط دندان و زمان و مهارت پزشک این رقم بیشتر می شود.

دقت کنید که مواد ترمیمی بسیار گران هستند و این موضوع بر روی هزینه اثرات زیادی می گذارد.

برای خواندن مطالب در مورد
کشیدن دندان عقل

ترمیم دندان در تهران

این روزها دندان‌پزشکان برخلاف گذشته تنها هدفشان ترمیم دندان های آسیب‌دیده نیست بلکه در کنار ترمیم دندان و برطرف کردن مشکلات دندان،به زیبایی دندان‌ها نیز توجه می­کنند.

اما یک تمایز اساسی میان دندان‌پزشکی ترمیمی و زیبایی وجود دارد و آن این است که پیش از ترمیم دندان هیچ‌گاه نمی‌توان  وارد پروسه زیباسازی دندان شد.

تمامی موادی که در فرایند زیباسازی دندان از آن­ها استفاده می‌شود،تنها زمانی معنا دارد که تمامی دندان‌ها سالم و ترمیم‌شده باشند.  

امروزه استقبال از شیوه‌های زیباسازی و ترمیم دندان رو به افزایش نهاده و تعداد اشخاصی که در تهران به کلینیک ها و مراکز ترمیمی مراجعه می­کنند بسیار زیاد شده است.

چنانچه شما هم  از جمله افرادی هستید که به دنبال یک کلینیک خوب در تهران می­گردید، باید بدانید که یک مرکز ترمیم دندان بایستی دارای جه خصوصیاتی  باشد: استفاده از متخصصین مجرب و حرفه‌ای، بهره گرفتن از وسایل و لوازم دندان‌پزشکی روزآمد، مدرن و کامل،  تسلط کادر دندان‌پزشکی به انواع مشکلات دهان و دندان و آگاهی دقیق از چگونگی درمان صحیح آن‌ها(مثل انواع راه‌های ترمیم دندان) و…  تنها بخشی از این خصوصیات است.

دندان‌پزشک ترمیمی به تشخیص و درمان مشکلات دهان و دندان می­پردازد.

اگر به یکی از درمانگاه‌های تهران مراجعه کرده‌اید دندان‌پزشک شما بایستی چارچوبی مشخص برای ترمیم دندان های پوسیده ، شکسته یا ترک‌خورده شما داشته باشد. شما بایستی هر 6 ماه یک بار نزد دندان‌پزشک خود بروید تا از وضعیت سلامت دندان های خودآگاه شوید.

دندان‌پزشکی ترمیمی شامل موارد زیر می­شود  

 • حذف پوسیدگی های دندان،
 • ترمیم شکستگی‌ها
 • جرم‌گیری و از بین بردن رنگ بد دندان‌ها
 • رسیدگی به موارد اورژانسی دندان مثل: افتادن روکش دندان، لق شدن دندان ،عفونت دندان
 • پر کردن دندان‌ها
 • لمینت یا ونیر
 • روکش کردن یا بریج
 • ایمپلنت
 • اینلی

 دندان های شما ممکن است به  دلایلی چون عوامل ژنتیکی، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، تغذیه نامناسب و حوادث غیرمترقبه نیازمند ترمیم باشند.

هنگامی که دندان های شما پوسیده می­شوند  در واقع تاج دندان آسیب می‌بیند و تجمیع باکتری‌ها و میکرب‌ها در آن نقطه باعث سست شدن و تخریب بیشتر دندان می­شود .

چنانچه به دندان‌پزشک مراجعه نکرده و جلوی تخریب بیشتر آن را نگیرید دندان‌ها بیشتر دچار پوسیدگی شده و به طور کل از بین می­روند.

 

هزینه ترمیم دندان شکسته

ترمیم دندان در زعفرانیه

چنانچه قصد ترمیم دندان های خود در کلینیک دندانپزشکی زعفرانیه را دارید. باید پیش از اقدام به این کار از استانداردهای کلینیک اطلاع پیدا کنید.

کلینیک یاس واقع در زعفرانیه با برخورداری از کادری مجرب و حرفه‌ای پاسخگوی انواع مشکلات دهان و دندان است.

این کلینیک باتجربه سال‌هاست که در حوزه انواع ترمیم دندان، رفع مشکلات اورژانسی دندان و زیباسازی دندان‌ها فعالیت می‌کند.

کلینیک یاس علاوه بر داشتن نیروهای حرفه‌ای و کارکشته از انواع و اقسام وسایل دندان‌پزشکی برخوردار است و تمام مشکلات  بیماران خود را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین و دقیق‌ترین شکل معالجه می‌کند.

این کلینیک در زمینه‌ای زیر به شکل کاملاً حرفه‌ای فعل است:

 • ترمیم کردن دندان‌هایی که دچار شکستگی، پوسیدگی و … شده‌اند.
 • کشیدن ریشه دندان‌هایی که کاملاً خراب‌شده‌اند و نیز عصب‌کشی و جراحی دندان‌هایی که تنها ریشه آن‌ها باقی مانده است.
 • کشیدن ریشه باقیمانده دندان‌هایی  که دیگر قابل نگهداری نیست‌اند و همچنین جراحی دندان های عقل نهفته
 • گذاشتن روکش برای دندان‌هایی که دچار شکستگی شده‌اند.
 • ارتودنسی کاملاً مدرن و نامرئی
 • درمان  تمام مشکلات دندان‌پزشکی مربوط به کودکان
 • ایمپلنت و جراحی کردن لثه
 • درمان مربوط به زیبایی دندانی:
 • بلیچینگ دندان یا همان سفید کردن دندان
 • انجام همه نوع لمینت ( پرسلنی، کامپوزیتی)
 • انجام انواع روکش برای دندان که از مواد تمام سرامیکی استفاده می­شود.
 • ایمپلنت به انواع مختلف و به طور دقیق  و تخصصی
 • خدمات مربوط به Dental spa

بهترین کلینیک دندان‌پزشکی در زعفرانیه می‌بایست علاوه بر رعایت استاندارد های موجود ، پروتکل های بهداشتی در زمان همه‌گیری ویروس کرونا را نیز رعایت کند.

این کلینیک با استفاده از مدرن‌ترین و به‌روزترین دستگاه‌ها  و بهره‌گیری از متخصصین حرفه‌ای مشکلات مربوط به دندان شما را شناسایی کرده و از بهترین روش برای ترمیم دندان های شما استفاده کند.

از عوامل مهمی که در انتخاب بهترین دندان‌پزشکی در زعفرانیه اهمیت دارد،استفاده کردن از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته و مواد عالی و درجه یک است.

این عوامل تأثیر بسیار زیادی در نتیجه کاردارند  برای مثال در کلینیک یاس برای برش لثه جهت ایمپلنت یا جراحی دندان‌ها  از دستگاه لیزری مخصوصی استفاده می­شود.

در این روش مزایایی چون :

 • خونریزی نکردن لثه
 • بدون درد و فشار
 • انجام عمل برش در کوتاه‌ترین زمان
 • عملی بسیار دقیق و مشخص
 • فاقد هرگونه عوارض ثانوی بعد از جراحی

وجود دارد و  پیشنهاد می‌شود با مراجعه به وب­سایت کلینیک یاس از انواع و اقسام فعالیت های دندانپزشکی این کلینیک آگاهی یابید

موقعیت مکانی یاس دنتال در تهران

نکته پایانی

برای ترمیم دندان در ابتدا از وضعیت دندان های خود آگاه شوید و بررسی کنید و از دندان ها عکس برداری نمایید.

دقت کنید که باید به صورتی باشد که دوام خوبی برای شما داشته باشد پس زمان را غنیمت بشمارید و دقیقاً در زمان مناسب برای ترمیم مراجعه کنید.

اگر تاج دندان شما بسیار تحلیل رفته باشد ترمیم معمولاً اثربخش نخواهد بود.

سوالات متداول ترمیم دندان

دندان های شیری مسیر و راهنمای درست برای رویش دندان های دائمی هستند و ترمیم دندان شیری از مواردی است که باید رعایت شود و بسیار مهم است که موقعیت دندان بررسی شود. وقتی دندان شیری ترمیم می شود یعنی هزینه های احتمالی در دوران دندان های دائمی به حداقل می رسد.

یکی از مواد ترمیم قدیمی که به نوبه خود مقاومت بالایی دارد آمالگام است. این مواد رنگ نقره ای دارد و روی دندان تشخیص داده می شود.

ترمیم دندان هزینه به نسبت کمتری نسبت به عصب کشی دارد اما میزان حفره ایجاد شده و سطح پوسیدگی روی هزینه ترمیم اثر می گذارد .

برای مشاهده فیلم زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید:

3 نظر
 1. ممنون بابت مطالب عالیتون

 2. اطلاعات بسیار مفیدی بود .دندانپزشک خیلی حرفه ایی هستن .من از خدماتشون خیلی راضی بودم.

  1. از حسن نظز شما سپاس گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.