دسته‌هادسته‌بندی نشده

بهترین روکش دندان

بهترین روکش دندان

بهترین روکش دندان با پوشاندن آسیب، تغییر رنگ و ناهماهنگی جزئی، سطح جلوی دندان های شما را ترمیم می کند.

در بسیاری از موارد، روکش های دندان یک جایگزین عالی برای تاج ها، درمان های سفید کننده و بریس ها هستند. 

ونیرها ظاهر لبخند شما را بهبود می بخشند و در عین حال از کیفیت دندان های شما محافظت می کنند.در این مقاله به شرح کامل این مطلب پرداخته ایم.

فهرست مطالب

بهترین روکش دندان: هر آنچه باید بدانید

بهترین روکش دندان با پوشاندن آسیب، تغییر رنگ و ناهماهنگی جزئی، سطح جلوی دندان های شما را ترمیم می کند.

در بسیاری از موارد، روکش های دندان یک جایگزین عالی برای تاج ها، درمان های سفید کننده و بریس ها هستند.

ونیرها ظاهر لبخند شما را بهبود می بخشند و در عین حال از کیفیت دندان های شما محافظت می کنند. بسته به نیاز، ترجیحات و وضعیت دندان های خود، می توانید بهترین روکش دندان را انتخاب کنید.

در شرایط مناسب، آن ‌ها می ‌توانند ظاهر کلی دندان‌های فرد را به شدت بهبود بخشند و در این فرآیند، عزت نفس او را نیز افزایش دهند.

بهترین روکش دندان در زعفرانیه

روکش دندان چیست؟

روکش ‌های دندانی روشی محبوب برای بهبود لبخند شما هستند، به‌ خصوص اگر دندان ‌های شما دارای فرسودگی، تراشیدگی، فاصله‌ های بزرگ‌ بین آن ‌ها، تغییر رنگ یا عدم سفیدی دندان باشند.

آن ها همچنین برای افرادی که به دنبال لبخندی هماهنگ و طبیعی با دندان هایی زیبا و خوش فرم هستند، مورد استفاده قرار می گیرند.

ونیرها از ماده ای قوی و بادوام با خاصیت شفاف ساخته شده اند تا ظاهری مینای دندان طبیعی داشته باشند.

برخلاف روکشی که کل دندان را می پوشاند، روکش در اصل یک پوشش نازک یا پوسته ای است که روی قسمت جلویی (قدامی قابل مشاهده) دندان طبیعی شما قرار می گیرد تا ظاهری ثابت داشته باشد.

روکش را می توان برای ترمیم یک دندان یا چندین دندان اعمال کرد و زمانی ایده آل است که دندان های شما نیاز به ترمیم قابل توجهی نداشته باشند.

با این حال، آن ها می توانند به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی استفاده شوند که شامل روش های دیگری مانند تاج های چینی، بریج ها و ایمپلنت ها می شود.

این یک گزینه خوب برای افرادی است که انواع مختلفی از دندانپزشکی را در لبخند خود دارند؛ اما مایلند لبخند یکنواخت تری با دندان های همسان داشته باشند.

انواع مختلف روکش دندان چیست؟

دو نوع اصلی روکش عبارتند از پرسلن دندان و مواد کامپوزیت دندان. بیایید تفاوت بین ونیرهای چینی و کامپوزیت را بررسی کنیم.

روکش دندان چینی

این روکش ظریف است، عالی به نظر می رسد و تا نیمه شب دوام خواهد آورد.
بهترین راه برای توصیف روکش چینی این است که مانند یک ناخن کاذب بسیار نازک اما به سختی ناخن است.

ظاهر و حس شیشه ای دارد و در کنار سایر جفت های دندانی شما کاملا طبیعی به نظر می رسد.

یکی از بهترین ویژگی های پرسلن این است که فوق العاده سخت است، نه تنها برای مدت طولانی (تا 20 سال) دوام می آورد، بلکه در برابر لکه شدن مقاوم است که نگهداری آن ها را در مقایسه با روکش کامپوزیت راحت تر می کند.
نکته مهم در مورد روکش های چینی، انتخاب سایه ها است. با بهترین روکش دندان در تهران ما می‌توانیم دقیقا سایه مناسب برای مطابقت با دندان ‌های طبیعی شما را پیدا کنیم، بنابراین هیچ ‌کس نمی ‌داند که شما روکش دارید.

ونیرهای کامپوزیت دندان

ونیرهای کامپوزیت مشابه پرکننده های هم رنگ دندان هستند. بافت در مقابل مواد شیشه مانند روکش های چینی بیشتر شبیه پلاستیک است.
این روکش ها از یک رزین کامپوزیت ساخته شده اند که مستقیم به دندان شما چسبانده می شود.
ونیرهای کامپوزیت نسبت به ونیرهای چینی در برابر ساییدگی و تغییر رنگ آسیب‌پذیرتر هستند. به طور کلی، ونیرهای کامپوزیت بین 3 تا 10 سال دوام خواهند داشت، اما مانند تمام دندان‌ ها، این بستگی به مراقبت شما از آن دارد

سایر خدمات ارائه شده در کلینیک یاس دنتال

بهترین روکش دندان در زعفرانیه

برای انتخاب بهترین روکش دندان در زعفرانیه مهم است که به یک دندانپزشک استثنایی مراجعه کنید که راه حلی با کیفیت بالا و قابل اعتماد برای درمان دندان شما ارائه دهد.

روکش‌های بی‌کیفیت اغلب می‌توانند منجر به تعمیر و نگهداری پرهزینه و مراجعه مداوم به دندانپزشک شوند، همچنین روکش‌های طبیعی کمتر و قابل توجه‌تر هستند.

با مراجعه به دندانپزشک تایید شده از مراقبت با کیفیت مطمئن می شوید.

بهترین روکش دندان کدام است؟

کدام روکش دندان بهترین هستند؟ ونیرهای کامپوزیتی دندان در مقابل ونیرهای چینی
برای اجرای ونیرها، دندانپزشک باید کمترین مقدار مینای دندان را بر دارد. توجه به این نکته ضروری است که این امر به هیچ وجه به سلامت دهان و دندان شما آسیب نمی رساند.

سپس جراح یک روکش قوی را روی دندان موجود شما تنظیم می کند. همان گونه که گفته شد دو نوع روکش وجود دارد که هر دو فواید خاص خود را دارند.

روکش های چینی به دلیل نتایج طبیعی که دارند، رایج ترین انتخاب برای بیماران هستند. آن ها از سرامیک با کیفیت بالا ساخته شده اند، به این معنی که بسیار بادوام هستند. به طور معمول، بین 10 تا 15 سال دوام دارند.

روش دیگر، ونیرهای کامپوزیت دندان – همچنین به عنوان باندینگ کامپوزیت شناخته می‌شود – یک روش درمانی نسبتا جدید است که نتایج مشابهی را با ونیرهای چینی ارائه می‌کند؛ اما با کسری از قیمت.

درمان کمتر تهاجمی است، به این معنی که هیچ مینای دندان تراشیده نمی شود. به همین دلیل، آن ها به اندازه روکش های چینی بادوام نیستند.

 در عوض، آن ها 4-8 سال دوام می آورند و هزینه آن کمتر است.

انتخاب روکش مناسب برای شما به عوامل زیر بستگی دارد:

بودجه

ونیرهای کامپوزیت برای هر دندان حدود 1 تا 1.5 هزار دلار قیمت دارند، در حالی که ونیرهای پرسلن برای هر دندان 2 تا 3 هزار دلار هستند.

 مواد کامپوزیتی که ما استفاده می‌کنیم فوق‌العاده قوی است (محکم‌ تر از بسیاری از روش ‌های دندان‌پزشکی) اما همچنان به اندازه پرسلن دوام نمی ‌آورد و برای حفظ ظاهر خوب به نگهداری بیشتری نیاز دارد.

لبخند بی نظیر شما

آیا می خواهید شکاف پر شود، سایه مناسب دندان یا دندان صاف تر؟ بسته به پیشرفت هایی که به دنبال آن هستید، ممکن است یک روکش را به روکش دیگر توصیه کنیم.

حتی ممکن است بریس یا تاج را به جای روکش توصیه کنیم. انتخاب های زیادی در مورد دندانپزشکی زیبایی وجود دارد و دکتر می تواند در مورد هر کدام با شما صحبت کند.

مراقبت از آن آسان است

اگر به دنبال روکشی  هستید که مراقبت از آن آسان است، ما پرسلن را به جای کامپوزیت توصیه می کنیم. مواد کامپوزیت برای حفظ ظاهر خوب به کمی مراقبت بیشتری نیاز دارد.

مدت طولانی دوام می آورد

آیا می خواهید روکش دندان خود را به روز کنید یا برای 10 سال بیشتر روی آن نصب شده اید؟ پرسلن بیشتر از کامپوزیت دوام می‌آورد، بنابراین اگر چیزی را می‌خواهید که برای مدت طولانی مناسب باشد، ممکن است بخواهید پرسلن را در نظر بگیرید.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

اگر به دنبال بهترین مواد روکش هستید، پیشنهاد ما این است که پرسلن را انتخاب کنید.

روکش های چینی محبوب ترین، ظاهر طبیعی و بادوام ترین گزینه هستند

به طور کلی، روکش های دندانی قیمتی از 400 دلار تا 2500 دلار برای هر دندان دارند. ونیرهای کامپوزیت کم‌هزینه‌ترین گزینه روکش هستند که به طور کلی از 400 تا 1500 دلار برای هر دندان متغیر است، در حالی که ونیرهای چینی معمولاً بین 925 تا 2500 دلار برای هر دندان قیمت دارند.

برای خواندن مطالب در مورد
بلیچینگ دندان

بهترین روکش دندان عصب کشی شده

درمان ریشه یک روش دندانپزشکی است که برای درمان عفونت های باکتریایی که ممکن است در مرکز دندان وجود داشته باشد استفاده می شود.
کشیدن عصب دردناک نیست و می تواند دندان را از کشیدن به طور کامل نجات دهد. پس از کشیدن عصب، بیماران دارای دندان‌های توخالی هستند، زیرا دندان دیگر پالپ درونی ندارد؛ زیرا در طول عمل برداشته می‌شود.
روکش‌های دندانی پس از کشیدن عصب کمک می‌کنند تا دندان را پشتیبانی کند تا آسیب بیشتری نبیند.
به گفته متخصصان، روکش های دندان پس از کشیدن عصب یک گزینه پزشکی عالی در دراز مدت است. زیرا روکش هایی که بعد از کشیدن عصب در روکش های دندانی استفاده می شوند بادوام بوده و معمولا حداقل 15-5 سال باقی می مانند که رضایت بیمار را از درمان افزایش می دهد.
در روکش دندان عصب کشی شده می توان از تمام انواع آن استفاده کرد. اما این که از چه نوعی استفاده کنید بستگی به تشخیص دندانپزشک، هزینه و گزینش شما دارد. ضمن اینکه باید توجه کرد که روکش دندان برای دندان های جلو به کار می رود یا دندان های عقب

برای خواندن مطالب در مورد
کلینیک دندانپزشکی زعفرانیه

بهترین روکش دندان برای ایمپلنت

برای انتخاب بهترین روکش دندان برای ایمپلنت از میان دو نوع روکش چینی و روکش سرامیکی باید گفت که نوع چینی دارای مقاومت بیشتری نسبت به سرامیکی است.

به این علت که در این نوع بخش فلزی ایمپلنت با روکش جوش می خورد و باعث دوام و مقاومت بیشتر آن می شود.

باید گفت که از نظر ظاهر فرق زیادی با نع سرامیکی ندارد؛ اما از مقاومت و ماندگاری بالاتری برخوردار است.

روکش آلیاژ طلا برای ایمپلنت دندان

این روکش برای افرادی مناسب است که به رنگ و زینت بخشی طلا علاقه دارند.

از ویژگی های این روکش می توان به مقاومت و عدم شکنندگی آن اشاره کرد.

ضمن این که این روکش دیگر نیاز به ترمیم ندارد و به عنوان بهترین روکش دندان در ایمپلنت دندان شناخته می شود.

روکش دندان چیست؟

روکش فلزی ایمپلنت دندان

یکی دیگر از بهترین روکش دندان برای ایمپلنت دندان نوع فلزی است که در برابر پوسیدگی و خوردگی دارای مقاومت است. این روکش از فلزهای بادوام و مقاوم ساخته می شود.

برای خواندن مطالب در مورد
دکتر دندانپزشک خوب

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت (implant )، همان طور که از نام آن پیداست نوعی پروتز کاشتنی است که در دهان جایگذاری می‌شود. ایمپلنت در واقع یک پایه تیتانیومی (و گاهی اوقات زیرکونیا) است که در داخل استخوان فک در زیر لثه جایگذاری می‌شود تا همانند ریشه دندان عمل کرده و روکش دندان یا دندان مصنوعی را در جای خود ثابت و مستحکم نگه دارد.

چه افرادی کاندید مناسب برای ونیرها هستند؟

ونیرها برای بیمارانی که دندان ‌هایشان به طور طبیعی زرد است یا گچ خاکستری دارند و نمی ‌توانند با بلیچینگ لبخند سفیدی داشته باشند، مناسب است.

آن ها همچنین راه حلی برای بیمارانی هستند که از تراشه یا ترک در دندان خود رنج می برند تا شکل آن را درست کرده  و سبب ترمیم دندان بشوند و دندان را از مشکلات بعدی محافظت کنند.

روکش ها ظاهر دندان ها را بهبود می بخشد و در عین حال از آن ها محافظت و تقویت می کند.
اگر به دنبال روکش های چینی هستید، باید موارد زیر را داشته باشید:
• سلامت پریودنتال و دهان
• مراقبت و بهداشت مناسب از دهان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه
• مقدار کافی مینای سالم روی دندان شما

موقعیت مکانی یاس دنتال در تهران
سوالات متداول بهترین روکش دندان

روکش ‌های دندانی روشی محبوب برای بهبود لبخند شما هستند، به‌ خصوص اگر دندان ‌های شما دارای فرسودگی، تراشیدگی، فاصله‌ های بزرگ‌ بین آن ‌ها، تغییر رنگ یا عدم سفیدی دندان باشند.

دو نوع اصلی روکش عبارتند از پرسلن دندان و مواد کامپوزیت.

برای اجرای ونیرها، دندانپزشک باید کمترین مقدار مینای دندان را بر دارد. توجه به این نکته ضروری است که این امر به هیچ وجه به سلامت دهان و دندان شما آسیب نمی رساند…

5 نظر
  1. واقعا عالی بودن توضیحاتتون همیشه دنبال کلینیک میگشتم که ایمپلنت حرفه ایی انجام بدن خداروشکر در سایت شما پیدا کردم .دندانپزشکی بسیار حزفه ایی بودن.

    1. ممنون از انتخاب خوب شما.

    2. ممنون از حسن نظر شما.

    3. ممنون از حسن انتخاب شما.

    4. سپاس گذار از انتخاب عالی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.